Kao škola međunarodnoga karaktera Njemačka međunarodna škola u Zagrebu načelno je načelno otvorena za sve učenice i učenike svih nacionalnosti koji govore njemački jezik, ako to dopuštaju kapaciteti škole.

Njemačka ili austrijska djeca koja dolaze iz njemačkih ili austrijskih škola ili, pak, iz škola u inozemstvu, koje su priznate od strane Konferencije ministara kulture, primaju se i upisuju u školu prema podatcima iz posljednje svjedodžbe škole koju su prethodno pohađala.

Preduvjet za upis djece drugih nacionalnosti jest dostatno poznavanje njemačkoga jezika kako bi mogla pratiti nastavu na razini dotičnog razreda. Razvrstavanje u razrede odvija se nakon prijemnoga ispita koji provodi Ravnatelj škole. Posebnu regulativu za učenice i učenike koji nam u školu dođu tijekom školske godine možete saznati na upit koji ćete poslati Upravi škole.

Prijava, obrazac za prijavu, dokumentacija koja se dostavlja

Zahtjev za upis djece u školu podnose staratelji osobno. U tu svrhu moraju predočiti sljedeće dokumente:

• popunjen obrazac za prijavu (možete ga dobiti u tajništvu ili putem naše mrežne stranice),
  • rodni list,
  • knjižicu o cijepljenju,
  • liječničko uvjerenje o zdravlju,
  • potvrdu o skrbništvu, ako roditelji žive odvojeno ili su rastavljeni,
  • uvjerenje o prebivalištu,
  • svijedodžbe posljednje dvije godine.

Pod dolje navedenim linkom za download na raspolaganju Vam stoji obrazac za prijavu.

Anmeldeformular

Zorica Hercigonja