Od 2009. godine Njemačka međunarodna škola u Zagrebu dodjeljuje svake godine stipendije učenicama i učenicima s izvrsnim školskim uspjehom.

U tu je svrhu zaživio Fond za stipendije, u koji tvrtke, institucije, ali i privatne osobe mogu uplatiti novčane iznose u obliku donacije i tako omogućiti još većem broju djece izvrsnu njemačku školsku izobrazbu u Hrvatskoj.

Za ovaj se fond zauzeo gosp. Johannes Züll kao novi član Uprave Njemačke međunarodne škole u Zagrebu te je pridobio RTL i još 15 velikih njemačkih tvrtki u Hrvatskoj da uplate novčana sredstva u ovaj fond. Na ovom se mjestu u ime kompletne škole kao obitelji najljepše zahvaljujemo gosp. Züllu na njegovu angažmanu.

Fond za stipendije još većemu broju učenica i učenika pruža mogućnost da pohađaju Njemačku međunarodnu školu u Zagrebu te da polože njemačku maturu u Hrvatskoj.

Prema motu Investirajte u budućnost: Investirajte u obrazovanje! ova je inicijativa naišla na odjek u mnogobrojnim drugim tvrtkama tako da su obećane dodatne donacije.

Njemačka međunarodna škola u Zagrebu raduje se ovoj podršci te se od srca zahvaljuje svim donatorima:

fonds spende

• Allianz Zagreb d.d.
  • BASF Croatia d.o.o.
  • Commerzbank AG
  • Deutsche Bank AG
  • DHL Hrvatska
  • DB Schenker d.o.o.
  • EPH/WAZ Mediengruppe
  • Kaufland Hrvatska k.d.
  • Mercedes-Benz Leasing Hrvatska d.o.o.
  • Messer Croatia Plin d.o.o.
  • OPM Koncept
  • PZ Auto d.o.o.