Sljedeće nedjelje održavaju se važni europski izbori 2019. Za buduće usmjerenje Europske unije ovi će izbori biti odlučujući. Stoga su naše učenice i učenici sudjelovali već ovaj tjedan u projektu „Juniorski izbori za europske izbore 2019.“. Na juniorskim je izborima sve u učenju i doživljavanju demokracije. Zadnjih tjedana na rasporedu je bila tema „Demokracija i izbori“, a ovaj su tjedan – kao što će biti na „pravim“ europskim izborima 26. svibnja 2019. – učenice i učenici s pravom glasa i važećom iskaznicom išli na glasanje.

Na razini Njemačke na projektu su sudjelovale 2.700 škola s više od 650.000 učenica i učenika: www.juniorwahl.de/europawahl-2019.html

Ukupni rezultati juniorskih izbora biti će objavljeni u nedjelju, 26. svibnja 2019. u 18 sati na www.juniorwahl.de.