Učenici 9. razreda ovaj su tjedan na praksi. Na praksi će učenici bolje upoznati poslovni život te će saznati odgovaraju li im određeni poslovi ili ne, a iskustvo usvojeno na praksi posebno je dagocjeno.

U pravilu učenici u tim godinama još ne znaju točno koji posao kasnije u životu žele raditi. Na praksi se stoga skupljaju temeljne informacije o jednom ili više zanimanja. Upoznaju se razne poslove u poduzećima, a praksa je i od pomoći pri odabiru kasnijeg zanimanja. Svakog učenika posjećujemo na radnom mjestu. To nam daje mogućnost razmjene informacija između tvrtke, škole i učenika.

U svom izvješću o praksi učenici nakon obavljene prakse prezentiraju stečena iskustva.

Naši su učenici odabrali sljedeće djelatnosti:

• gastronomiju
  • turizam/promet
  • trgovina građevinskim materijalom
  • prodaja vozila
  • arhitektura/dizajn

Praksa je obavezna za sve učenike Njemačke škole, svi je učenici moraju proći, a uz to je i važan korak na putu odabira zanimanja.