Posjet Francuskom institutu

Danas je 4. razred na poziv EFZ-a posjetio Francuski institut. Na platnu smo gledali animirani film "Les Enfants du Capitaine Grant" Julesa Vernea na hrvatskom jeziku. Posebnost je bila što smo mogli uživati u radnji koja je bila popraćena glazbom uživo. Bio je to izlet u svijet umjetnosti!

institute francais gs 2

Naš posjet džamiji

U srijedu 29.01.2020. bili smo u najvećoj džamiji u Hrvatskoj. Bila je zaista jako velika i lijepa. Tamo smo mogli vidjeti predivne ručno izrezbarene eksponate iz izložbene dvorane (koja se u narodu naziva „Džamija“ ili Meštrovićev paviljon) odnosno nekadašnje džamije u srcu Zagreba. Unutar džamije sve žene moraju nositi maramu kao pokrivalo za glavu. Postoji galerija na kojoj se većinom samo žene mole. Osim toga moraju se izuti cipele na ulazu, no u džamiji se nalazi jako puno mekanih tepiha. Prije nego se uđe u džamiju moliti, mora se oprati lice, ruke i noge. Muškarci i žene peru se u različitim prostorijama. Pogledali smo i Kuran, svetu knjigu muslimana, koja se čita od iza prema naprijed i s lijeva prema desno. U restoranu u džamiji smo između ostalog probali i baklavu, turski slatki kolač. Bilo je jako ukusno! Dan u džamiji nam je bio jako lijep i zanimljiv.

Veliko hvala gospođi Sarač na organizaciji i vodstvu!

Savjetovanje za odabir studija i zanimanja

Dragi roditelji, dragi učenici,

28.1. i 29.1. će g. Erfkamp iz njemačke agencije za zapošljavanje ponovno posjetiti našu školu.

U utorak, 28.1., individualno će savjetovati sve učenike 11. i 12. razreda vezano za njihove želje za odabir zanimanja i studija u Njemačkoj.

29.1. će učenici 10. razreda dobiti priliku informirati se o mogućnostima studiranja i zapošljavanja u Njemačkoj.

Njemačka međunarodna matura naravno je priznata u cijeloj Europskoj uniji.

Ovom prilikom još jedna napomena:

Na Njemačkoj međunarodnoj školi, nakon prethodnog dogovora, tijekom cijele godine nudimo savjetovanje za odabir studija i zanimanja.

1. Tamburić ovu ponudu nadopunjuje sa i za hrvatsku stranu.

Mi se svakako veselimo potpori iz Njemačke.

Evo nekoliko od povratnih informacija učenika:

„Savjetovanje za odabir zanimanja pomoglo mi je jer sam shvatila kako postoje mnoge internetske stranice na kojima se mogu informirati.“

Lucija: 12. razred

„Gospodin Erfkamp mi se činio izrazito ljubazan i pozitivan te sam ga stoga rado saslušala i prihvatila njegove prijedloge.“

Elena: 12. razred

„Zbog savjetovanja sada znam kako se prijaviti na studij u Njemačkoj.“

Moe: 12. razred

Daljnje savjetovanje provodit će gospođa Liebig u školi!

Termini za savjetovanje održat će se po dogovoru!

Hladna popodneva i sićušne vunene kapice

U popodnevnom programu smo zadnja dva tjedna proveli vrijeme s izrađivanjem malih kapica od vune. Djeca su morala s puno strpljenja prvo izmjeriti i potom svaki konac pojedinačno vezati na komadić kartonske role te su to spretno i s puno veselja svladala. Možda su neki roditelji, braća i sestre ili bake i djedovi već imali priliku vidjeti te naše kapice kod kuće.