Matura 2020 - Čestitamo!

Dragi rodtelji,

želimo iskoristiti ovu priliku da našim maturantima od srca čestitamo na položenoj maturi!

Želimo Vam svima lijepi početak praznika, a posljednji newsletter u ovoj školskoj godini šaljemo Vam sljedeći tjedan!

webseite foto

2.0. nastava iz likovne kulture u vrijeme Covida 19

I doma su naša djeca kreativna. Učenici 11. razreda rekreirali su umjetnička djela i to im je odlično uspjelo…slažete li se?

Sveukupno sva djeca rade kreativno kod kuće. Slano tijesto služi kao zamjena za glinu, služi za oblikovanje reljefa i za skulpture od plastike.

Ali se i slika i crta.

Umjetnički stilovi i umjetničke biografije teoretski se razrađuju. U video objašnjenjima prikazano je, na primjer, kako oblikovati portret.

Elke Liebig

kunstwerke nachstellen 2

kunstwerke nachstellen 3 kunstwerke nachstellen 4

Europsko natjecanje

I ove je godine DISZ ponovno vrlo uspješno sudjelovala na europskom natjecanju.

Petra Belovitić (vidi donju sliku) iz 8. razreda je na temelju izvrsnih postignuća na pokrajinskoj razini sudjelovala i na natjecanju na državnoj razini.

Ostali sudionici: Nils Hartig, Bruno Poldrugač, Tonka Čevizović, Martha Müller-Hotop, Leonard Pajk, Noah Rogotzki, Luka Petrović i De Jian Yao predali su kratke filmove te su dobili potvrdu o uspješnom sudjelovanju

Elke Liebig

europaeischer wettbewerb 2