Dobrodošli u Njemačku međunarodnu školu u Zagrebu

 • Ravnateljica M. Oelschlägel

  Zahvaljujemo Vam na iskazanom interesu za našu školu koju čini zajednički Eurocampus njemačke i francuske škole u Zagrebu.

  Njemačka međunarodna škola u Zagrebu (DISZ) pripada mreži od 140 njemačkih škola u inozemstvu koje podupire Središnji ured za školstvo u inozemstvu (ZfA) po nalogu Ministarstva vanjskih poslova te koje su organizirane kao dobrotvorne udruge. Od Silicon Valleya do Sofia-e, od Shanghaia do Pariza njemačke škole u inozemstvu pridaju važnost atraktivnoj i izazovnoj ponudi koja se temelji na individualnom poticanju, višejezičnosti i susretu kultura. Njemački jezik i kultura, obrazovanje, susreti i razmjena čine uporište njemačkih škola u inozemstvu.

  Naša je škola priznata od strane njemačke Konferencije ministara odgoja i obrazovanja (KMK) i hrvatskog Ministarstva odgoja i obrazovanja te nudi pedagoški program od dječjeg vrtića , preko osnovne škole do srednjeg stupnja obrazovanja i mature . Učenice i učenici koji završe našu školu mogu studirati u Njemačkoj, Hrvatskoj te u cijelom svijetu. Naša je škola od strane Predsjednika Savezne Republike Njemačke dobila priznanje Izvrsna Njemačka međunarodna škola .

  Ponuda predmeta u našoj školi obuhvaća pored Matematike i tri ostala prirodoslovna predmeta, Povijest, Geografiju i Društvene znanosti, Likovnu kulturu, Glazbenu kulturu i Tjelesnu zdravstvenu kulturu.

  Opširnije
 • 1

Oglasna ploča

 • "Tišina, molim.....čitamo!" +

  Dragi roditelji, nakon završetka praznika ćemo zajedno s francuskom školom započeti projekt pod nazivom "Silence.....on lit! Bitte Ruhe.....wir lesen!", u prijevodu: "Tišina, molim...čitamo!" Jednom tjedno ćemo (nakon pauze za ručak) Opširnije
 • Sat tjelesnog odgoja od 4.11.19. +

  Poštovani roditelji, sa ciljem da djeci ponudimo što više znanja škola će provesti novu aktivnost u okviru nastave tjelesnog odgoja : KRAV MAGA. Krav Maga je sport samoobrane putem kojeg djeca Opširnije
 • Skijanje za osnovnu školu +

  Dragi roditelji, ovdje se nalaze sve informacije o školi skijanja koja će se održati u terminu od 03.02. – 05. 02.2020. Ljubazno Vas molimo da popunite prijavnicu i pošaljete agenciji Žuti mačak. Opširnije
 • Posjet autora Nicola Ljubića +

  Dragi roditelji, ovim putem Vas želimo obavijestiti da će autor Nicol Ljubić u četvrtak, 12. prosinca 2019. u 18.30 predstavit svoje knjige na Filozofskom Fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Nicol Ljubić Opširnije
 • Pozivnicu za božićnu proslavu Eurocampus vrtića +

 • 1

Ravnateljica M. Oelschlägel

Zahvaljujemo Vam na iskazanom interesu za našu školu koju čini zajednički Eurocampus njemačke i francuske škole u Zagrebu.

Njemačka međunarodna škola u Zagrebu (DISZ) pripada mreži od 140 njemačkih škola u inozemstvu koje podupire Središnji ured za školstvo u inozemstvu (ZfA) po nalogu Ministarstva vanjskih poslova te koje su organizirane kao dobrotvorne udruge. Od Silicon Valleya do Sofia-e, od Shanghaia do Pariza njemačke škole u inozemstvu pridaju važnost atraktivnoj i izazovnoj ponudi koja se temelji na individualnom poticanju, višejezičnosti i susretu kultura. Njemački jezik i kultura, obrazovanje, susreti i razmjena čine uporište njemačkih škola u inozemstvu.

Naša je škola priznata od strane njemačke Konferencije ministara odgoja i obrazovanja (KMK) i hrvatskog Ministarstva odgoja i obrazovanja te nudi pedagoški program od dječjeg vrtića, preko osnovne škole do srednjeg stupnja obrazovanja i mature. Učenice i učenici koji završe našu školu mogu studirati u Njemačkoj, Hrvatskoj te u cijelom svijetu. Naša je škola od strane Predsjednika Savezne Republike Njemačke dobila priznanje Izvrsna Njemačka međunarodna škola.

Ponuda predmeta u našoj školi obuhvaća pored Matematike i tri ostala prirodoslovna predmeta, Povijest, Geografiju i Društvene znanosti, Likovnu kulturu, Glazbenu kulturu i Tjelesnu zdravstvenu kulturu. Izvannastavne aktivnosti koje potiču osobnost učenika upotpunjuju našu ponudu. Našim učenicama i učenicima želimo stvoriti demokratsko okruženje za učenje koje će ih poticati i potpomoći im, gdje mogu biti inovativni, kritički razmišljati i u kojem mogu iskoristiti sav svoj potencijal.

Škola

 • Dječji vrtić

  Dječji vrtić

  Njemački međunarodni dječji vrtić na raspolaganju je djeci svih nacionalnosti i vjeroispovijesti od tri godine. Pritom se pod dječjim vrtićem Opširnije
 • Osnovna škola

  Osnovna škola

  Osnovna škola Njemačke međunarodne škole u Zagrebu dio je opsežne obrazovne ustanove, koja vodi od dječjega vrtića do njemačke mature. Opširnije
 • Gimnazija

  Gimnazija

  Kao škola međunarodnoga karaktera Njemačka međunarodna škola u Zagrebu načelno je otvorena za sve učenice i učenike svih nacionalnosti, koji Opširnije
 • Eurocampus

  Eurocampus

  U sklopu Eurocampusa Njemačka međunarodna škola u Zagrebu dijeli školsku zgradu s francuskom školom Ecole Française de Zagreb. Na kampusu Opširnije
 • 1

Vijesti

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Termine

18 Pro
Božićna proslava u vrtiću i predškoli
Datum 18.12.2019 16:00 - 18:00
19 Pro
19 Pro
Božićni tulum (razredi 6 do 12)
Datum 19.12.2019 19:00 - 22:00
20 Pro
Zadnji dan škole u 2019.
Datum 20.12.2019
23 Pro
Božićni praznici
Datum 23.12.2019 - 06.01.2020
3 Velj
Dani skijanja za osnovnu školu
Datum 03.02.2020 - 05.02.2020

Kalendar

Kultusministerkonferenz Deutsche Auslandsschulen International Deutsche Botschaft Zagreb Goethe-Institut Zagreb Ecole Française Internationale de Zagreb
Ove stranice koriste kolačiće (cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića.