Preduvjeti za upis u dječji vrtić

Kao dječji vrtić međunarodnoga karaktera Njemačka međunarodna škola u Zagrebu načelno je otvorena za svu djecu svih nacionalnosti koja govore njemački jezik, ako to dopuštaju kapaciteti dječjega vrtića.

U dječji vrtić i predškolski razred primaju se djeca od 3. do 6. godine života kojoj je njemački materinski jezik, kao i djeca koja su već imala prva iskustva s njemačkim jezikom. O iznimkama odlučuje Uprava u suglasnosti s voditeljem dječjega vrtića.

U dječji vrtić i predškolski razred primaju se djeca od 3. do 6. godine života kojoj je njemački materinski jezik, ali i djeca kojoj njemački nije materinski jezik. Za djecu kojoj njemački nije materinski jezik nudi se učenje njemačkoga jezika kroz igru, koje je primjereno djeci, tako da su djeca kasnije u stanju pratiti njemački jezik u školi.

Prijava, obrazac za prijavu, dokumentacija koja se dostavlja

Zahtjev za upis djece u dječji vrtić podnose staratelji osobno. U tu svrhu moraju predočiti sljedeće dokumente:

• popunjen obrazac za prijavu (možete ga dobiti u tajništvu ili putem naše mrežne stranice),
  • rodni list,
  • knjižicu o cijepljenju,
  • liječničko uvjerenje o zdravlju,
  • potvrdu o skrbništvu, ako roditelji žive odvojeno ili su rastavljeni,
  • uvjerenje o prebivalištu.

O upisu u dječji vrtić odlučuje voditelj dječjega vrtića u suglasnosti s Upravom.

Pod dolje navedenim linkom za download na raspolaganju Vam stoji obrazac za prijavu.

Anmeldeformular

Više informacija U redu