Osnovna škola Njemačke međunarodne škole u Zagrebu dio je opsežne obrazovne ustanove, koja vodi od dječjega vrtića do njemačke mature.

Oblici nastave i nastavni sadržaji u našoj osnovnoj školi orijentiraju se prema njemačkim obrazovnim planovima i standardima. Osnovna škola omogućava individualno napredovanje kroz ciljano diferenciranje ponude nastavnih sadržaja s pomoću najrazličitijih metoda, otvorenih oblika nastave, rada usmjerenoga na projekte te na vođeno učenje.

Pored nastave našim osnovnoškolcima nudimo mnogobrojne radne zajednice te cjelodnevni boravak.

Njemačka i austrijska djeca koja dolaze iz njemačkih ili austrijskih škola ili, pak, iz škola u inozemstvu, koje su priznate od strane Konferencije ministara kulture, primaju se i upisuju u školu prema podatcima iz posljednje svjedodžbe škole koju su prethodno pohađala.

Preduvjet za upis djece drugih nacionalnosti jest dostatno poznavanje njemačkoga jezika kako bi mogla pratiti nastavu na razini dotičnoga razreda. Razvrstavanje u razrede odvija se nakon prijemnoga ispita koji provodi ravnatelj škole. Posebnu regulativu za učenice i učenike koji nam u školu dođu tijekom školske godine možete saznati na upit koji ćete poslati Upravi škole.

Više informacija U redu